poradna pro klienty

Zde jsou základní informace, které vám mohou pomoci při projektování a realizaci vašeho domu, bytu a jeho rekonstrukci nebo zařizování interiéru.

Stavíte dům? Je to váš první?

Několik rad pro začínající stavebníky. Jednotlivé úkony jsou – architektonická studie, projekt pro stavební povolení, stavební povolení, prováděcí dokumentace stavby, výběr stavební firmy, stavba domu, projekt interiéru, realizace interiéru.

Rekonstruovat, nebo zbourat a postavit nový?

Ve většině případů, pokud kupujete dům starší než 25 let cenu má pouze pozemek. Dům reálnou cenu téměř žádnou nemá, pokud není postavený extrémně dobře dispozičně a stylem, nebo památkově chráněný, nebo od slavného architekta. I tak bude mít nedostatečné tepelně izolační vlastnosti, nejspíš nebude kvalitně izolovaný ani proti tlakové a podzemní vodě,

Dispozičně nebude vyhovovat současným standardům bydlení.

Instalace budou dožité, střecha málo nebo vůbec zateplená. Okna, dveře podlahy bude nutné dát nové a nosné konstrukce zesílit. Cena m3 stavby je při rekonstrukci vyšší než u novostavby. Je potřeba počítat s neočekávanými komplikacemi.

Vyplatí se tedy provést rekonstrukci pouze u velmi kvalitních domů, které mají pozitivní atmosféru a jejichž architektura vás osloví.